flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Підліткова злочинність

03 вересня 2019, 13:25

Підліток і злочин-поняття наче не сумісні. Проте статистика свідчить про інше.

У 2018 році на розгляд Великоновосілківського районного суду Донецької області надійшло   9 кримінальних проваджень, за якими обвинуваченими є неповнолітні, переважно у віці 13-17 років, а за перше півріччя 2019 року - 2 кримінальних провадження.

Що спонукає підлітків до певних вчинків?

Причиною таких злочинів найчастіше є заздрість. Заздрість виникає тоді, коли підлітки бачать ровесників,які забезпечені усім необхідним. В таких дітей формується почуття несправедливості, оскільки саме вони, а не їх однолітки, живуть в скрутному матеріальному становищі. Крадіжки, грабежі є досить поширеними правопорушеннями серед підлітків, особливо дітей з малозабезпечених сімей.

Іншою причиною вчинення злочинів підлітками є недостатній інтерес батьків до своїх дітей, виховання дітей в неповних сім’ях або в родинах з алкогольнозалежними батьками чи батьками, які вживають наркотики.

Крім того, сьогодні багато підлітків надає перевагу Інтернету та комп’ютерним іграм. Деякі матеріали з мережі впливають на психіку та поведінку дітей. Розвивають у них надмірну жорстокість та агресію.

Велика кількість злочинів вчиняється групою неповнолітніх осіб, які перебувають в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

Належне здійснення попереджувальних заходів-гарантія зниження злочинів та правопорушень. Правове виховання-це частина виховання в цілому. Воно формує переконаність у необхідності суворого додержання законів, прав та обов’язків. Знання неповнолітніми певних законів, норм поведінки, усвідомлення спричиненої шкоди, відповідальності за свої вчинки зобов’язує добре поводитись та утримує від вчинення правопорушень.

Рання профілактика має розпочинатися вже з дитячого садка,продовжуючись в початкових класах школи, оскільки в такий період в дітей закладаються основи характеру, ставлення до оточуючих та поведінки в побуті. А батьки, в свою чергу, повинні не соромитись завжди цікавитись у своїх дітей, де вони знаходяться, чим займаються в той чи інший час, повинні приділяти увагу оточенню, в якому перебувають їхні діти.

Слід дбати про наших дітей, оскільки їхнє майбутнє в наших руках!