Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
На робочих зустрічах представників Ради Європи, Європейського Суду та міжнародної суддівської спільноти, що відбуваються у Страсбурзі, експерти відзначили позитивні кроки України в удосконаленні законодавства відповідно до європейських стандартів.
Під час засідання робочої групи «Незалежні судові системи» в рамках «Східного партнерства», де обговорювали питання незалежності та відповідальності суддів, виступила голова департаменту з питань правосуддя та правового співробітництва РЄ Ганна Юнкер. Вона розповіла, що за останні 2 роки країни — учасниці «Східного партнерства» зробили значний поступ в удосконаленні законодавства відповідно до європейських стандартів.
Нагадаємо, «Східне партнерство» — проект, ініційований ЄС. Його учасники — 6 пострадянських держав: Україна, Білорусь, Молдова, Азербайджан, Вірменія та Грузія.
10 грудня 2013, 12:46
В Україні проходить тиждень права
10 грудня відзначається Міжнародний день прав людини. В цей день у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший міжнародний документ, який задекларував рівність прав і свобод всіх людей.
У понеділок стартував Всеукраїнський тиждень права, який триватиме до 14 грудня.
Так, учора відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського тижня права, яке організовує Міністерство юстиції, після завершення якого для викладачів та студентів вищих навчальних закладів юридичного спрямування, юристів-практиків та молодих юристів провели Всеукраїнський урок «Права людини».
10–11 грудня серед студентських команд вищих навчальних закладів юридичного спрямування відбуватиметься усний етап Міжнародного правничого конкурсу імені В.М. Корецького.
12–14 грудня у рамках виставки-форуму «Правники – суспільству», яка проходитиме у приміщенні Київського планетарію, що по вул. Великій Васильківській, 57/3, буде проведено майстер-класи провідних юристів та організовано надання безоплатної первинної правової допомоги населенню з питань соціального захисту, вчинення нотаріальних дій, виконання рішень судів, реєстрації речових прав на нерухоме майно, оформлення спадщини, приватизації земельних ділянок, житлового, сімейного законодавства та інших.
29 листопада 2013, 11:58
Тепер адвокатів з центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги інформуватимуть про затримання осіб не лише правоохоронні органи, але й самі затримані особи безпосередньо, члени їх сімей та близькі родич і.
Так прокоментувала Міністр юстиції України Олена Лукаш постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання осіб», ухвалену на останньому засіданні Кабміну.
За її словами, йдеться про суттєве посилення реалізації права громадян на захист на початкових стадіях кримінального процесу та мінімізацію випадків неналежного виконання правоохоронними органами вимог щодо негайного інформування центрів про затримання.
Так, за результатами моніторингу Координаційного центру з надання правової допомоги, за період з 17 липня по 31 жовтня 2013 року виявлено 358 фактів неповідомлень або неналежних повідомлень центрів щодо затримання осіб. При цьому проблеми з інформуванням зафіксовано у Донецькій, Вінницькій та Кіровоградській областях, зменшення рівня інформування – у Київській, Сумській та Чернівецькій областях.
Наразі таку допомогу в країні надають приблизно 3 600 адвокатів, щотижня в Україні безоплатну вторинну правову допомогу отримує близько 1500 осіб, у тому числі більше 600 осіб у зв’язку із затриманнями правоохоронними органами.